Hypotéka? ANO!

6_1

Kdy je nejlepší čas vzít si hypoteční úvěr? TEĎ! Možná si říkáte, že jsem se zbláznila. Ale pokud hledáte nové bydlení, hypotéka může být i dnes lepší volba než nájem.

Ve zkratce:

  • Úrokové sazby vzrostly, pořád jsou ale v porovnání s minulostí příznivé!
  • Inflace je dalece převyšuje – je tedy rozumné půjčit si za menší úrok, než jsou inflační procenta.
  • Nabídka nemovitostí na trhu je poměrně široká, což dává naději na to, že najdete „to pravé“.
  • Díky zákonu o spotřebitelském úvěru máte možnost KDYKOLIV a ZDARMA (bez sankčních poplatků) refinancovat svou hypotéku – tedy až úroky klesnou, jednoduše oslovíte svého hypotečního poradce, sjednáte výhodnější podmínky a měsíční náklady vám klesnou. Oproti novým zájemcům budete mít výhodu - už budete mít „tu svou“ nemovitost, kterou jste si vybrali na bohatém trhu, navíc třeba už i částečně splacenou.
  • POZOR, u tohoto zákona se chystá změna, bezsankčí splacení/refinancování už nebude do budoucna možné – šušká se něco o 2% :-( - zatím nevíme, od kdy změna bude platit, ale předpokládáme, že během jara – a bude se vztahovat pouze na nově uzavřené smlouvy, ne zpětně!
  • Banky již začaly pružněji reagovat na situaci, a nabízejí převzetí dluhu – pokud tedy najdete nemovitost, na které vázne hypoteční úvěr, máte dobrou šanci převzít podmínky (procenta) původního úvěru.

Přesvědčení? Zavolejte svému hypotečnímu poradci (nebo mi řekněte, doporučím toho nejlepšího) a nechte si spočítat svoje možnosti, než se trh zase změní!